Na Straży 2001/3/12, str. 121
Poprzedni artykuł
Wstecz

Pociecha z nadziei zmartwychwstania

Zmartwychwstanie naszego Pana i obietnica naszego zmartwychwstania, nadają nową treść i wartość naszemu życiu. Sprawia to, że nasze życie nie zapada w nicość, ale trwa, aby w pełni swej treści rozkwitnąć w przyszłym zmartwychwstaniu. Dla każdego człowieka, któremu może nieuleczalna choroba odbiera wiarę w sens czegokolwiek, pozostaje jeszcze Chrystus, który zmartwychwstał. Dla człowieka, który przeżył już życie i stoi nad grobem, gdy wszystko już minęło i co miało być, już było, to czyż już więcej dla niego nie będzie? Przed nim tylko Chrystus otwiera jeszcze możliwość czegoś, co będzie i to czegoś o wiele wspanialszego.

Może niejednemu człowiekowi zniszczono wiarę we wszystkich i wszystko – także zbladło dla niego wszelkie piękno i dobro, to jednak jeszcze nie wszystko stracone, gdyż pozostał Chrystus, który zmartwychwstał i On przywróci wszelkie dobro i piękno.

Może czyjeś życie upłynęło w służbie i poświęceniu dla dobra innych – rodziny i bliźnich – i nie otrzymał za to dobrego słowa lub jakiejkolwiek zapłaty. Czy to znaczy, że jej nigdy nie otrzyma? Otrzyma, bo udzieli jej Chrystus, który zmartwychwstał i przez apostoła powiedział, że od Pana weźmiemy zapłatę dziedzictwa.

Kiedy więc wszystko ustaje i zawodzi, to pozostaje ona wielka prawda, że człowiek ma przed sobą przyszłość opartą na zmartwychwstaniu Chrystusa. Tak, jak żyjemy pod niezgłębionymi i niezbadanymi przestrzeniami wszechświata – czy o tym wiemy, czy nie – tak samo, czy o tym wiemy czy nie, żyjemy w zasięgu Boskich zamiarów co do naszego zmartwychwstania – bo Chrystus umarł za nas i pierwszy zmartwychwstał oraz dał nam pewną nadzieję i naszego zmartwychwstania.

Trzy wielkie wydarzenia z życia naszego Pana winny być obserwowane przez każde dziecko Boże z nabożeństwem, dziękczynieniem i uwielbieniem. Jego narodzenie jest jutrzenką nadziei, jak to Symeon powiedział: „Teraz puszczasz sługę twego, Panie, gdyż oczy moje oglądały zbawienie Twoje”. Śmierć naszego Pana była pieczęcią przebaczenia i pokoju dla każdego wierzącego. Jego zmartwychwstanie jest świadectwem mówiącym o skuteczności tej krwi i wynikłych z tego błogosławieństwach. Wzbudzenie Jezusa od umarłych jest gwarancją przywrócenia do łaski i życia wszystkich, którzy Go przyjmą.

opr. na podst. W.T. 1894 – 80


Następny artykuł
Wstecz   Do góry