Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Forum - Strona główna - Szukaj
   

"Twoje ustawy stały się dla mnie pieśniami na miejscu mojego pielgrzymowania." Psalm 119:54

 

 

   

Przed Konwencją Międzynarodową w Polanicy odbyło się

Zgrupowanie chóru,

31 lipca - 7 sierpnia 2004
(koncert: 11 sierpnia 2004 w Polanicy)

Cel - Od wielu lat staramy się o to, by "ustawy Boże stawały się pieśniami" w różnych miejscach naszego pielgrzymowania. Bogactwa Bożej mądrości przekładamy na język emocji, rozwibrowanych melodią słów tęsknoty, pokoju, chwały, radości... Tym razem miejsce naszego pielgrzymowania położone było niedaleko Polanicy, gdzie w 2004 roku odbyła się Międzynarodowa Konwencja Badaczy Pisma Świętego. Tak jak w poprzednich latach spotkaliśmy się tydzień wcześniej, by razem śpiewać, poznawać siebie i rozliczne dzieła Bożej mądrości.

Termin - Nasze spotkanie rozpoczęło się w sobotę 31 lipca 2004 roku nabożeństwem. Oficjalne zajęcia zgrupowania (próby i nabożeństwa) będą

 

prowadzone do soboty 7 sierpnia 2004. Wieczorem tego dnia powitaliśmy w szkole w Polanicy uczestników konwencji pieśniami, które przygotujemy na zgrupowaniu. Uwieńczeniem naszego wspólnego śpiewania był koncert w Polanicy dnia 11 sierpnia 2004.

Miejsce - W pobliżu Polanicy - obiekt w Szczytnej koło Dusznik Zdroju.

Pieśni - Program muzyczny obejmował Pieśni stopni - piętnaście Psalmów od 120 do 134, z muzyką różnych epok, kultur i języków z dużym udziałem polskiego, gdyż głównym celem zgrupowania jest przygotowanie koncertu dla polskiej publiczności w Polanicy.

Nabożeństwa - Na porannych nabożeństwach rozważaliśmy treść Psalmów Stopni oraz ich znaczenie dla naszego życia, jak również znaczenie symboliczne. Nabożeństwa wieczorne miały charakter społeczności poświęconych problemem codzienności człowieka wierzącego i poświęconego. 

 

 

   

Prawie 200 zdjęć do pobrania - w rozmiarach do naświetlenia na papier. Masz problemy ze ściągnięciem, masz uwagi lub słowa podziękowania ;-) - formularz kontaktowy znajduje się tutaj. Zapraszamy również na stronę Konwencji Międzynarodowej Polanica 2004, gdzie również można pobrać zdjęcia.

Wybrane zdjęcia - galeria: