Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Strona główna - Szukaj

powrót wersja do druku

Na Straży

Numer 4 - 2012


Spis treściDuch Święty obiecany
Pan wyjaśnił, że Duch Święty to pocieszający, prowadzący, wyjaśniający i pomocny wpływ dla ludu Bożego.

Lekcja o Boskiej opatrzności
Dopatrując się Boskiej opatrzności w sprawach Mojżesza, widzimy ją we wszystkich szczegółach.

Każdy z nas sam za się odda rachunek Bogu
Apostoł chce przekazać myśl, że słabsi bracia nie są po to, aby sądzić albo napiętnować innych, ani silniejsi bracia nie są po to, aby sądzić czy napiętnować słabszych.

Modlitwa o przyjście Królestwa
Zanosząc prośby do Boga, uznajemy Go za źródło wszystkiego.

Komentarz do Księgi Koheleta cz. 12
Pieniądz daje możliwości, które dla wielu stają się pokusą i pożądaniem.

Myśli i zdania

Dzieło poświęcenia
Wolą, życzeniem Bożym jest, aby to dzieło postępowało i w nas się rozwijało aż do zupełnego skompletowania.

O powrocie Pana
Pan przestrzega przed cielesnym spojrzeniem na Jego powrót, a zarazem podaje ilustracje, które dla tych, co duchowo rozsądzają, są zrozumiałe.

Skłanianie naszych uczuć ku niebu
Jeżeli miejsce w naszym sercu wypełnimy rzeczami ziemskimi, ambicją i ziemską miłością, to czy znajdzie się miejsce na rzeczy bez porównania piękniejsze i ważniejsze?

Echa z konwencji

Czy Jezus uznał wszystkie pokarmy za „czyste”?

Wykłady z Baia Mare

Nekrologi

 

Numer w pliku PDF

powrót wersja do druku

 

 BŁOGOSŁAWIENI SĄ ODTĄD UMARLI, KTÓRZY W PANU UMIERAJĄ

 

  • Dnia 22 kwietnia 2012 r. zakończył swą pielgrzymkę brat ROMAN ŁAWRUKAJTIS, członek zboru w Ełku. Przeżył 70 lat, w tym 30 lat w Prawdzie.
  • W dniu 23 maja 2012 r. zasnął w Panu brat BOLESŁAW PAWLIK, członek zboru w Krakowie. Przeżył 82 lata, w wieku 21 lat poświęcił się na służbę Panu. Jego pełne wrażliwości na ludzką niedolę usposobienie sprawiało, że był wszędzie tam, gdzie była potrzebna pomoc i współczucie. Tym przez lata zaskarbił sobie ogromną sympatię i wdzięczność braterstwa w zborze, społeczności, ale także u sąsiadów i znajomych, którym nigdy nie odmawiał pomocy.
  • W dniu 14 lipca 2012 r. zasnęła w Panu siostra MARIA POTOCKA. Siostra poświęciła się w latach 70- tych i była członkinią zboru w Biszczy. Mieszkała w Budziarzach (ok. 100 metrów od bazy konwencyjnej), a ostatnie lata, z powodu wieku i problemów zdrowotnych, w Biłgoraju. Przeżyła 86 lat.
  • W dniu 20 lipca 2012 r. zmarł brat JÓZEF KUŹNIK, wieloletni członek zboru w Moszczanicy k/Żywca. Przeżył 87 lat, w tym 57 lat w Prawdzie.
  • Dnia 29 lipca 2012 r. zasnęła w Panu w wieku 92 lat siostra ROZALIA BOGUSZ, członkini zboru w Krakowie. Chrzest przyjęła w roku 1938. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba pogodna i zawsze chętna do pomocy w różnych dobrych przedsięwzięciach – bardzo wiele wysiłku włożyła między innymi w pracę wśród młodzieży na kursach biblijnych oraz na konwencjach, gdzie chętnie usługiwała swymi talentami kulinarnymi i organizacyjnymi.
  • Dnia 1 sierpnia 2012 r. zasnęła w Panu siostra WANDA MARTULA. Przeżyła 71 lat, w tym 56 lat w Prawdzie. Była przez wiele lat członkinią zboru Łękach Dolnych, a pod koniec życia zboru w Pleśnej. Siostra Wanda zapisała się w pamięci jako osoba bardzo gościnna dla braterstwa i nie skora do narzekania na trudy życia. Pięćdziesiąt lat przeżyła we wdowieństwie, wychowując syna, u którego spędziła końcowy czas swego życia.
  • Dnia 21 sierpnia 2012 r. w wieku 79 lat zmarł brat TADEUSZ SMAZA. Był członkiem zboru w Andrychowie. W Prawdzie przeżył 63 lata. Dnia 23 sierpnia 2012 roku zmarł w wieku 83 lat brat TADEUSZ BYRDY. Od ponad 60 lat był członkiem zboru w Bielsku-Białej. Do końca swojego życia był pilnym i gorliwym bratem.
  • Dnia 4 września 2012 roku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę w wieku 60 lat brat WOJCIECH ŁOPACIŃSKI, członek zboru w Białogardzie. Przez 28 lat swojego poświęconego życia miłował Prawdę całym sercem. Oddając się Panu na służbę, gorliwie pełnił posługę starszego zboru w Białogardzie. Przez wiele lat służył tej społeczności jako księgarz zborowy. „(…) Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi” – Obj. 14:13.
  • Dnia 20 września 2012 r. w wieku 32 lat zmarł ŁUKASZ SITARSKI. Uczęszczał do zboru krakowskiego. Przez kilka miesięcy zmagał się z wyczerpującą chorobą, której nie udało mu się pokonać pomimo wielkiej woli życia tkwiącej w tym pogodnym i życzliwym dla wszystkich, młodym człowieku. W wielkim smutku pozostają rodzice, brat i narzeczona. Ludzkie słowa wydają się tu niewystarczające, dlatego prosimy dobrego Ojca o pociechę i pomoc dla najbliższych Łukasza. „Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym” – 2 Kor. 1:3,4.


powrót do góry wersja do druku