Międzynarodowe spotkanie Chóru Polanica 2002
Więcej o Chórze

       Pieśni są wyrazem naszego serca. Przez nie przekazujemy nasze uczucia do Boga, naszego Ojca. Przekazujemy też treść naszej wiary w Boga. Biblia zachęca wszystkich nas w jednym z Psalmów - śpiewajcie Bogu pieśń nową, na chwałę Jego w zgromadzeniu wiernych. Mówi też, że kto ofiaruje dziękczynienie, czci Pana a ten kto postępuje nienagannie zobaczy zbawienie Boże. Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj o wszystkich dobrodziejstwach jego. Właśnie Psalmy - sto pięćdziesięciu pieśni z czasów Dawida - zachęcają do wdzięczności, uwielbienia i dziękczynienia Bogu. Te słowa są mottem naszych spotkań i wspólnej pracy.

       Uczniowie patrząc na swoje życie zapytali kiedyś Pana Jezusa: co nam z tego będzie - Pan Jezus odpowiedział, że kiedyś, gdy ten świat się zmieni będziecie ze mną i nic z tego co robiliście nie będzie wam zapomniane, już tutaj zyskacie to czego inni nie mają - braci, przyjaciół, prawdziwe szczęście - coś co może wymyka się tradycyjnym sposobom poznania. Te słowa nic nie straciły ze swojego znaczenia - to jest prawda, tak się rzeczywiście dzieje się i dzisiaj.

       Ludzie, którzy spotkali się tutaj - wielu z nich widzi się po raz pierwszy - łączy coś wyjątkowego. Łączy nas miłość do Boga, wspólna chęć czytania Pisma Świętego, chęć ustawienia swoich wartości w stronę Bożych wartości. Chodzimy do pracy, pracujemy na życie, ale najważniejszą rzeczą w życiu nie jest to. Śpiewane pieśni oprócz tego, że mają piękną muzykę mają też i mądre słowa. Słowa, które niosą prawdę Ewangelii - dają nadzieję w niepewnych czasach.

       Na początku września na naszych stronach dostęnych będzie więcej nagrań z poprzednich lat działalności chóralnej ludzi tworzących spotkanie w Polanicy. Już teraz można posłuchać wybranych utworów na stronie pierwszego spotkania albo zamówić płytę z tamtego koncertu, pisząc na adres: polanica@nastrazy.pl. Oczywiście w planie jest również płyta z tegorocznego koncertu - wybrane utwory na tej stronie i cała płyta dostępne będą we wrześniu. Zapraszamy.
  Strona główna | Studium Biblijne | Park zdrojowy | Pierwsze spotkanie | Więcej o Chórze